Rezervujte si termín!

Poptáváte termín v . Potřebujeme ještě pár informací o Vás:

Vaše rezervace byla odeslána - děkujeme!

We know how to
CLEAN YOUR CAR

Máte nějakou otázku?

Máte nějakou otázku k Vašemu nákupu, nebo si chcete objednat čištění Vašeho automobilu? Využijte náš kontaktní formulář, nebo nám zavolejte.

Kontaktujte nás zdarma! nebo volejte: +(420) 724 221 947

Novinky z čistímkáry.cz

Mercedes Viano – renovace laku

3 roky před · · 0 komentářů · Interiér

Mercedes Benz Viano. Původně se měly odstranit pouze škrábance na bocích, ale nakonec proběhla kompletní renovace poškozeného laku včetně konzervace voskem.
Dále proběhlo kompletní tepování a čištění krásného světlého interiéru.
Rozsah prací:
– důkladné mytí
– dekontaminace laku pomocí čističů a clay hmoty
– 3 stupňové leštění laku pastami a kotouči Rupes
– konzervace laku tuhým voskem
– mokré čištění interiéru
Hodně práce, ale výsledek stojì za to…

Více fotek naleznete na našem facebooku…14364853_1821261718109086_2387372026921153927_n14370223_1821261638109094_8045850904931789584_n14322703_1821261814775743_751774405159563438_n14333068_1821262088109049_3220918077057207949_n

Přečtěte si celý článek ...

Renovace laku VW Multivan

3 roky před · · 0 komentářů · Exteriér

Tento krásný VW Multivan u nás prošel renovací laku. Proběhlo mytí, odstranění zažrané špíny a asfaltu, dále rozleštění hologramů a škrábanců způsobených kartáčovou myčkou a následně byl lak vyleštěn do vysokého lesku. Nakonec zakonzervováno 2ma vrstvami tuhého vosku.
Rozsah prací:
– důkladné mytí
– dekontaminace laku pomocí čističů a clay hmoty
– několika stupňové leštění pastami a kotouči Rupes
– konzervace laku tuhým voskem
– suché čištění interiéru a oken

Celkový čas cca 18 hodin práce.

mulmul1mul2mul4mul5mul6mul7mul9mul8

 

Přečtěte si celý článek ...

Nástraha léta pro váš vůz – ptačí trus

3 roky před · · 0 komentářů · Interiér ·

Pokud chcete mít lak na svém autě výborné kondici, tak si dejte pozor na ptačí trus ! 

Poškození laku ptačím trusem může být nenávratné. Pokud si myslíte, že nová vozidla mají lak, který odolá ptačímu trusu – jste na omylu.

Samotný ptačí trus na laku není hrozbou. Problémem je sluneční záření během léta, tedy přímé slunce a s ním spojené vysoké teploty. Pokud máte černé auto, jehož lak má během léta extrémně vysokou teplotu měli byste zůstat na pozoru.

Horký lak během přímého slunce způsobuje rozpouštění těchto kyselých exkrementů, které vůči laku působí doslova jako kyselina. Pokud s nimi jezdíte několik dní během léta, můžou vzniknout podobné poškození laku jako je na obrázku.
Toto poškození někdy pomůže odstranit už jen strojní leštění.

 Jak se tedy chránit vůči podobným poškozením?

• jezdit s navoskovaným vozidlem (ideálně alespoň 2 vrstvy)
• pravidelné mytí
• pokud najdu na autě ptačí trus – odstraním ho vlhkým kapesníkem nebo  na nejbližší samoobslužné     myčce odstranit wapkou
• neparkovat pod stromem (pokud je to možné)

trus1

Přečtěte si celý článek ...

Voskování auta

3 roky před · · 0 komentářů · Exteriér

V některém z minulých  článků jsme se věnovali problematice dekontaminace laku. Právě po dekontaminaci, když je lak v perfektním stavu, zbaven jakýchkoliv nečistot a mikročástic, je důležité ho konzervovat. Nejefektivnějším způsobem je sáhnout po vosku, kterého dnes na trhu najdeme velké množství. Pro lepší orientaci – doporučujeme použít karnaubský vosk nebo vosk syntetický, tzv. sealant. Oba druhy nabízejí z hlediska životnosti nejdelší a nejefektivnější ochranu. Karnauba je výměšek listů stromu v Brazílii. Je prakticky nerozpustný ve vodě a z pomezi ostatních přírodních vosků má nejvyšší bod tání, kolem 82 – 86′ C. Před aplikací vosku doporučujeme povrch odmastit nějakým vhodným čističem, který odstraní případnou vrstvu předešlého vosku a lak dokonale odmastí. Takto vyčištěný povrch způsobí, že vosk se lépe naváže na lak a prodlouží se jeho životnost. Vosk doporučujeme aplikovat ve 2 vrstvách.
Jak se starat o voskované auto? Jednoznačně ho pravidelně mýt šetrným, pH-neutrálním šamponem a zapomenout třeba na agresivní predumývače ..

Vosku stačí nanášet poměrně málo,  opravdu velmi tenká vrstva, protože pokud nanesete tlustou vrstvu, tak jediný efekt bude v tom, že při rozlešťování se kvůli přebytku vosku mnohem rychleji „zanese“ rozlešťovací utěrka.

Vosk se nanáší pomocí pěnového, nebo mikrovláknového aplikátoru a následně se rozleští kvalitní mikrovláknovou utěrkou.

Na závěr úvaha na zamyšlení – vozidlo nestačí voskovat jen před zimou, ale během celého roku, tj ideálně 2-3 ročně ve 2 vrstvách. Přes zimu chrání lak vůči nepříznivým vlivům počasí, agresivní posypové soli, od jara do léta vůči UV záření a agresivnímu hmyzu a dešti.

Nechte si poradit ohledně voskování Vašeho auta!

Přečtěte si celý článek ...

Nanokeramický povlak – dlouhodobá ochrana pro Váš vůz

3 roky před · · 0 komentářů · Exteriér

Nanolex Si3D je nanokeramický povlak, extrémně odolný vůči chemickým vlivům i výkyvům počasí. Poskytuje také skvělou ochranu proti korozi a velmi snadno se čistí. Může zvýšit celkovou tvrdost (odolnost) laku až na 9H+.

Si3D molekuly – prekurzory keramických a hybridních materiálů – jsou složené  z křemíku, dusíku, vodíku a organických sloučenin, například uhlíku. Tyto vysoce výkonné polymery jsou všechny bez aromatických rozpouštědel a fluoru. Navíc obsahují termoplastickou složku, která utváří neuvěřitelně hydrofobní, sofistikovanou trojrozměrnou matrici, čímž zajišťuje vynikající tvrdost a trvanlivost. Tento povlak činí povrch odolný vůči oděru způsobenému častým mytím a čištěním.

Nanolex Si3D také nepodléhá změnám při působení většiny chemických látek.  Na rozdíl od tradičních ochranných prostředků jakými jsou vosky a běžné polymerové ochrany (kde jejich účinnost klesá v průběhu času, z důvodu použití odmašťovacích nebo zásaditých mycích prostředků nebo kvůli mechanickému opotřebení), Nanolex Si3D projevuje vynikající trvanlivost, tvrdost, odolnost  vůči oděru z důvodu častého mytí a používání silných zásaditých nebo kyselých mycích prostředků.

Za předpokladu řádné údržby bude mít Nanolex Si3D na ošetřeném povrchu trvanlivost přibližně 30.000 km.

Nanolex – péče o vůz je založena na jedinečné Si3D technologii a proto nabízí širokou škálu výrobků speciálně vyvinutých a navržených tak, aby splnily  ty nejvyšší požadavky a potřeby našich zákazníků. Nanolex Si3D byl vyvinut, testován a vyroben v Německu.

Nanolex Si3D lze použít i na ošetření hliníkových kol.

Vhodné pro nový lak nebo lak bez škábanců a oxidace.

V případě staršího laku vozu je nutné provést perfektní přípravu povrchu vozidla – dekontaminaci, korekci/rozleštění laku!

Cena aplikace závisí na stavu laku vozidla a jeho velikosti. V případě dotazů nás neváhejte kontaktovat.

nanolexnanolex1nanolex2nanolex4nanolex3nanolex6nanolex5

Přečtěte si celý článek ...

Péče o kožený interiér

4 roky před · · 0 komentářů · Interiér ·

Jak pečovat o kožený interiér ?

Žhavé téma plné mýtů. Kůže nemusí být symbolem pouze luxusních aut. Kožený interiér někomu vyhovuje, někomu vadí její chladný povrch v zimě a v létě zase skutečnost, že se na kůži lepí. Jak pečovat o kůži aby vydržela několik let v nejlepším stavu?

Frekvence čištění je individuální a vždy záleží na počtu ujetých kilometrů a času stráveného ve vozidle. Pokud auto používáme každodenně, tak doporučujeme čistit kožený interiér alespoň 1x ročně. Součástí hloubkového čištění by vždy měla být i impregnace vyčištěného koženého povrchu.
Základní podklad (samotná kůže) bývá většinou šedý nebo zelený. Tento „základ“ je stříkaný módní barvou, aby interiér vypadal co nejtrendovější. Právě tato vrchní část vyžaduje svou péči.
Jak rozpoznat špinavou kůži?

1.  mastný, lesklý povrch
2. 
lepkavý povrch
3. 
barevné rozdíly na kůži

My čistíme kůži vždy jemnými kartáčky k tomu určenými společně s jemnou mikrovláknovou utěrkou. Ta slouží k vytření špíny. Pokud se chystáte vyčistit si kůži sami, vždy vyzkoušejte čistič kůže na malé ploše (méně viditelné), abyste se ujistili že čistič nepoškozuje barvu a nedře kůži. Hlavně buďte opatrní na řidičovém sedadle, kde je častokrát kůže popraskaná a hrozí její poškození nebo odloupnutí barvy. Podobně namáhaným místem pro kůži může být i loketní opěrka, volant, nebo opěrka na ruku v řidičových dveřích. Důležité je vyčistit všechny záhyby sedáku. Po důkladném vyčištění, kdy už kartáček špínu neuvolňuje, je nutné nechat kožený povrch vysušit.
Druhým krokem péče o kůži je balzamování. Balzám kůži impregnuje, kůže krém vsákne a zůstane vláčná. Pravidelné balzamování po čištění ochrání kůži před praskáním a vysoušením. Extra dávku balzámu věnujte nejvíce namáhaným místům – okolí řidiče. V případě, že kůže impregnaci vpíjí rychle, je vhodné balzamování zopakovat. V nabídce výrobců autokosmetiky je celá řada kvalitních a bezpečných balzámů na auto-kůži. Je vhodné si vybrat zejména podle vůně.
Důležitá je také prevence. Pokud máte světlou kůži, pozor při nasedání s novými jeansy. Doporučujeme je nejprve vyprat a kůži impregnovat nanotechnologií. béžové nebo bílé kůže může být odstranění modré barvy z riflí extrémně náročné!

RADY A TIPY

–  u světlé, béžové kůže dejte pozor při nasedání v nových riflích! Doporučuje se je nejprve vyprat a alespoň přední sedadla ochránit nanotechnologii
– 
při vystupování / nastupování si dejte pozor na ostré knoflíky zipy, manžety z kalhot, bund a opasky
– 
kůži čistit vždy kartáčky k tomu určenými, mnutí pouze mikrovláknovou utěrkou ji nevyčistí, naopak jen přemístí špínu z místa na místo a póry zůstanou  stále   špinavé a ucpané
– 
vyčistěte kůži zejména po létě, kdy je kůže špinavá od potu
– 
před samotným čištěním si vyzkoušejte čistič s kartáčkem na málo viditelném místě
– 
po vyčištění kůže ji vždy ošetřete vhodným přípravkem
– 
pozor na impregnaci levné koženky, impregnace nevpije a povrch zůstane mastný

Čištění kůže je odborný úkon a proto se vždy poraďte nebo využijte naše služby.

IMG_5349

Přečtěte si celý článek ...

Kontaktujte nás!

Máte li jakýkoliv dotaz, neváhejte a využijte našeho kontaktního formuláře k zaslání dotazu.

Vaše zpráva byla odeslána. Děkujeme!

nebo volejte: +(420) 724 221 947